Filozofia Klubu

„Podjąć postanowienie i realizować je – to żyć z nadzieją. Stojąc u podnóża wysokiej góry, nie zdobędziesz jej jednym skokiem; musisz się wspinać krok po kroku, by znaleźć się na szczycie. Napotkasz trudności i kłopoty, ale nie powinieneś poddawać się rozpaczy ani ulegać rozczarowaniu, jeśli posuwasz się konsekwentnie obrana drogą. Nie spiesz się! To pierwsza zasada. Jeśli zaczniesz się spieszyć, a następnie potkniesz się lub upadniesz, możesz nie dojść do celu. Nie zatrzymuj się – to druga zasada. Nie zatrzymuj się i nie spiesz, postępuj ostrożnie krok po kroku, a na pewno dojdziesz. Bezgraniczna cierpliwość i wytrwałość – w Japonii mówi się o tym kan.  ” –  Shinichi Suzuki

U nas nie trzeba dążyć do wyczynu, żeby treningi miały sens! Uczymy w duchu ponadczasowych wartości społecznych.

Celem programu zajęć  judo jest kształtowanie pozytywnych postaw wychowawczych, społecznych oraz poprawa ogólnej sprawności fizycznej dzieci i młodzieży, wspieranie postaw pro-zdrowotnych, a także kształtowanie nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego.

Podczas treningów wykorzystujemy filozofię charakterystyczną dla judo: kształtujemy cechy charakteru takie jak umiejętność współpracy, szacunek do siebie i współćwiczących (zasady fair play), a także odwagę i determinację.

 

Zwycięstwo nie jest ostatecznym celem, ale prostym krokiem na drodze w podróży do doskonałości.

 

Starsi zawodnicy mają możliwość kontynuowania swojej kariery jako reprezentanci klubu AZS Politechnika Warszawska.