3-4 latki & 5-7 latki

Sztuki Walki uczą małe dzieci życiowych umiejętności, gdy mają z tego frajdę.

Czy twoje dziecko potrzebuje interesującej, wspierającej i wychowawczej aktywności ?

Małe dzieci są ciekawskie i aktywne – a czasem mają trudności z nauką kontrolowania swojego ciała i zachowania. Pragną organizacji i kwitną w środowisku wspierającym, edukacyjnym i zabawnym.

 

3-4 latki

5-7 latki

Wiemy, że w tym wieku najważniejsze dla Twojego dziecka to inwestycja w jego rozwój umiejętności ruchowych, które zaprocentują przez całe jego sportowe życie. Nasze zajęcia koncentrują się na podstawowych ruchach, sile i koordynacji, a także uczą jak bezpiecznie upadać, uczymy dzieci, jak cieszyć się trudem i wyzwaniami w bezpiecznym otoczeniu oraz zachęcamy je do interakcji z innymi dziećmi.

Naszą mantrą w tej klasie jest „Maluchy zawsze starają się jak najlepiej!”

Twoje dziecko poprawi się we wszystkich obszarach swoich umiejętności ruchowych, nauczyć się skutecznych technik judo i samoobrony, ale co ważniejsze, dowiedzą się o szacunku, odwadze i samokontroli!

Dzieci uczęszczające na nasze zajęcia czerpią korzyści w dojo, szkole i życiu!

CZY TWOJE DZIECKO MA JAKIEKOLWIEK WYZWANIA?

Walczą o utrzymanie kontroli nad swoimi ruchami i mogą być niezamierzenie destrukcyjne.

Trudno im skupić się na zadaniu lub przejrzeć je do końca.

Trudno im dzielić się swoimi rzeczami i dogadywać się z innymi dziećmi.

BYCIE RODZICEM MŁODYCH DZIECI JEST PRAWDZIWYM WYZWANIEM

Musisz zrównoważyć ich naturalną dociekliwość i wysoką energię, próbując nauczyć ich podstawowych umiejętności potrzebnych do szkoły i życia.

Dyscyplina, dzielenie się i samokontrola to wszystko, czego potrzebują, aby nauczyć się odnosić sukcesy.

Idealne ustawienie to takie, które ma pewną strukturę, ale współpracuje z dziećmi na obecnym poziomie rozwojowym. Jeśli będą się dobrze bawić podczas nauki, będzie im łatwiej zapamiętać i zdobyć potrzebne umiejętności.

WYNIKI I ROZWÓJ Z KAŻDYMI ZAJĘCIAMI!

Studiowanie sztuk walki jest idealne dla małych dzieci. Zapewnia im wyładowanie energii i uczy ich także szacunku, dyscypliny i innych podstawowych wartościach, które pójdą z nimi poza dojo. Młodsze grupy sztuk walki uczą dzieci kontrolowania ich ruchów i zachowań, a jednocześnie uczą się umiejętności społecznych i interakcji.

NAUKA SZTUKI WALKI KSZTAŁTUJE KOORDYNACJĘ I KONTROLĘ

Małe dzieci, które uczą się sztuk walki, szybko dowiadują się, że każdy ruch musi być zamierzony. Uczą się kontrolować swoje ruchy najlepiej jak potrafią.

Ćwiczą także koordynację ręka-oko i dowiadują się o swoich ciałach. Oznacza to, że będą mniej prawdopodobne, że będą mimowolnie destrukcyjne.

MŁODZI ADEPCI SZTUK WALKI UCZĄ SIĘ JAK SIĘ SKUPIĆ

Zwrócenie uwagi małych dzieci może wydawać się niemożliwym zadaniem. Struktura naszych zajęć sztuk walki pokazuje dzieciom znaczenie skupienia i uczy je, stosując dostosowanych do ich możliwości zadań.

W dojo skupiają się na czymś, co zabiorą do domu – i do szkoły. Dlatego dzieci, które uczą się sztuk walki, są również dobrymi uczniami.

SZTUKI WALKI POMAGA DZIECIOM NAUCZYĆ RADZIĆ SOBIE Z FRUSTRACJĄ

Małe dzieci łatwo się frustrują, gdy nie dostają tego czego chcą jednakże nauka sztuk walki pomaga im nauczyć się wytrwałości.

Aktywność fizyczna na naszych treningach pomaga również dzieciom radzić sobie ze stresem oraz lękiem jednocześnie pozwalając im je spalić w bezpieczny i konstruktywny sposób.

Sztuk walki wymagają od adeptów dążenia do celu np. zdobycia nowych pasów.

Moje dziecko wymknęło się spod kontroli. Czy sztuki walki mogą pomóc?

Tak. Samokontrola jest niezbędna do nauki sztuk walki, a nasi uczniowie dowiadują się, że muszą być mistrzami swoich działań i emocji.

Moje dziecko nie jest skoordynowane. Czy zrobi sobie krzywdę?

Nie. Nasi instruktorzy mają doświadczenie w pracy z dziećmi o różnych umiejętnościach i różnym wieku. Twoje dziecko będzie uczyć się w wygodnym dla nich tempie oraz w środowisku, które stawia na pierwszym miejscu ich bezpieczeństwo.

Czy sztuki walki mogą pomóc mojemu dziecku uwierzyć w jego umiejętności?

Tak. Dzieci sztuk walki uczą się, że ciężka i wytrwała praca się opłaca. Każdy mały sukces pomaga dzieciom wierzyć w siebie i mieć wiarę, że mogą osiągnąć swój następny cel.

Jakich umiejętności nauczy się moje dziecko, aby lepiej sobie radzić w szkole?

Trening sztuk walki uczy skupienia, dyscypliny, samokontroli i szacunku. Te cechy pomagają dzieciom odrzucić drobne niepowodzenia i nauczyć się zwracać uwagę na rzeczy, które są najważniejsze dla ich przyszłego sukcesu.

Nie chcę, żeby moje dziecko się biło. Czy sztuki walki nie sprawią, że będzie chciało się bić?

Nie. Sztuki walki mają swoje korzenie w samoobronie, ale uczymy dzieci, że przemoc nie jest odpowiedzią na ich problemy.

Moje dziecko nienawidzi sportu – czy nie polubi też sztuk walki?

Niektóre dzieci, które do nas przychodzą, są początkowo wycofane, ale nauczanie sztuk walki jest zarówno zabawne, jak i aktywne. Wiele dzieci uważa, że mistrzowie sztuk walki są fajni i może im to pomóc wytrwać, nawet jeśli na początku jest to wyzwanie.